Programok | Corvinus Diszkert

Programok

Kiállítások és más folyamatos rendezvényrészek
(péntek-szombat-vasárnap)

 Bonsai kiállítás – “K” épület, Díszterem

Kaktusz kiállítás – “A” épület mellett

Növényvédelmi és -gondozási szaktanácsadás (szombat-vasárnap) – “K” épület

Csokoládé díszítés, csokoládé készítési bemutató – Lyan Kft. standjánál az Arborétumban

Frissítő masszázs (ingyenes) (szombat-vasárnap) – “K” épület, K5 előadóterem

Növénytombola – Kiállítóink hozzájárulásával

Gyerekprogramok

Környezettudatos foglalkozások kicsiknek és nagyoknak – Humusz Szövetség standjánál az Arborétumban

Növényültetés, környezettudatos nevelés gyerekeknek – Botanicon Kert Klub standjánál az Arborétumban

Hulladékjátszóház (szombat-vasárnap), Játszótér

 

Péntek (árpilis 24.):

10:00-12:20  Innovációk a díszkertészetben
Szakmai tanácskozás a Budapesti Corvinus Egyetem, Kertészettudományi Kar Dísznövénytermesztési és Dendrológiai Tanszékének és a Magyar Díszkertészek Szövetségének szervezésében
Helyszín: K5 előadóterem a “K” épületben

11:00-13:00  Fazekasság elsajátításának lehetősége a Forum Fabrica szervezésében
Helyszín: Fenyves tisztás – Arborétum

15:00-17:00  Fazekasság elsajátításának lehetősége a Forum Fabrica szervezésében
Helyszín: Fenyves tisztás – Arborétum

 

Szombat (április 25.):

10:00  Permakultúra és a biokert – dr. Szalai Zita (Ökológiai és Fenntartható Rendszerek Tanszék)
Helyszín: Gyülekezési Pont / Arborétum / Biokert

11:00  Élet a szárazságban: a kaktuszok élete a biológusok szemszögéből – Dr. Solti Ádám, biológus
Helyszín: “K” épület, Díszterem

11:00  Növényismereti séta a Budai Arborétumban – Dísznövénytermesztési és Dendrológiai Tanszék
Helyszín: Gyülekezési Pont / Arborétum

11:00-13:00  Fazekasság elsajátításának lehetősége a Forum Fabrica szervezésében
Helyszín: Fenyves tisztás – Arborétum

12:00  Gyógynövény-völgy, Zánka – Gyógynövénykert a Balaton-felvidék közepén – Varga László
Helyszín: “K” épület, Díszterem

12:00  Ki követte el? – Rovarkártétel túra a Budai Arborétumban – Rovartani Tanszék
Helyszín: Gyülekezési Pont / Arborétum

13:00  Minden, amit a konyhakertünk elbír, 1. rész – Bihari Balázs (Valeyrac Exotics)
Helyszín: “K” épület, Díszterem

13:00  Tombola nyeremények kihúzása
Helyszín: Arborétum

13:00  Növényismereti séta a Budai Arborétumban – Dísznövénytermesztési és Dendrológiai Tanszék
Helyszín: Gyülekezési Pont / Arborétum

14:00  Az orchideák csodálatos világa – Tillyné dr. Mándy Andrea (Dísznövénytermesztési és Dendrológiai Tanszék)
Helyszín: “K” épület, Díszterem

15:00  Kertnézőben – Látogatható magánkertek hivatalos programja Magyarországon – Rácz Péter
Helyszín: “K” épület, Díszterem

15:00  Növényismereti séta a Budai Arborétumban – Dísznövénytermesztési és Dendrológiai Tanszék
Helyszín: Gyülekezési Pont / Arborétum

15:00-17:00  Fazekasság elsajátításának lehetősége a Forum Fabrica szervezésében
Helyszín: Fenyves tisztás – Arborétum

16:00  A bonsaiok művészete – Egyetemi Bonsai Klub
Helyszín: “K” épület, Díszterem

16:00  Regélő Fehér Táltos Dobcsapat zenés-táncos előadása
Helyszín: Arborétum

17:00  Tombola nyeremények kihúzása
Helyszín: Gyülekezési Pont / Arborétum

 

Vasárnap (április 26.):

11:00  Fokföldi ibolya, ami nem “fokföldi” és nem is “ibolya” – Magyar Fokföldi Ibolyások Klubja
Helyszín: “K” épület, Díszterem

11:00  Regélő Fehér Táltos Dobcsapat zenés-táncos előadása
Helyszín: Arborétum

11:00-13:00  Fazekasság elsajátításának lehetősége a Forum Fabrica szervezésében
Helyszín: Fenyves tisztás – Arborétum

12:00  Táplálkozástudományi paradoxonok – Csurka Tamás, a Deák Tibor Élelmiszertudományi Szakkollégium elnöke
Helyszín: “K” épület, Díszterem

12:00  Növényismereti séta a Budai Arborétumban – Dísznövénytermesztési és Dendrológiai Tanszék
Helyszín: Gyülekezési Pont / Arborétum

13:00  Minden, amit a konyhakertünk elbír, 2. rész – dr. Halász Krisztián (Valeyrac Exotics)
Helyszín: “K” épület, Díszterem

13:00  Ki követte el? – Rovarkártétel túra a Budai Arborétumban – Rovartani Tanszék
Helyszín: Gyülekezési Pont / Arborétum

13:00  Tombola nyeremények kihúzása
Helyszín: Arborétum

14:00  A bonsaiok művészete – Egyetemi Bonsai Klub
Helyszín: “K” épület, Díszterem

14:00  Biokert bemutatása – Madaras Krisztina (Ökológiai és Fenntartható Rendszerek Tanszék)
Helyszín: Gyülekezési Pont / Arborétum / Biokert

15:00  Gyógynövény-völgy, Zánka – Gyógynövénykert a Balaton-felvidék közepén – Takács Tamás
Helyszín: “K” épület, Díszterem

15:00  Növényismereti séta a Budai Arborétumban – Dísznövénytermesztési és Dendrológiai Tanszék
Helyszín: Gyülekezési Pont / Arborétum

15:00-17:00  Fazekasság elsajátításának lehetősége a Forum Fabrica szervezésében
Helyszín: Fenyves tisztás – Arborétum

16:00  Mit rejtenek a talaj- és vízminták? A talaj- és vízvizsgálatok jelentősége a kertészetben – dr. Kardos Levente (Talajtan és Vízgazdálkodás Tanszék)
Helyszín: “K” épület, Díszterem

17:00  A kaktuszok gondozása, tartása – Halmi László, Magyar Kaktuszgyűjtők Országos Szövetsége
Helyszín: “K” épület, Díszterem

17:00  Tombola nyeremények kihúzása
Helyszín: Arborétum

A programváltoztatás jogát fenntartjuk!